Nowsze

Laureaci oraz uczestnicy konkursów, przesłuchań, festiwali i przeglądów muzycznych

Instrumentaliści i wokaliści:

Marcel Suwała – saksofon
nauczyciel: Wiesław Brudek

  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Internetowym – Internet Music Competition, Belgrad (Serbia) 2019.
  • 22,33 pkt na 25 możliwych na Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, akompaniament: Daniel Eibin, Jarosław 2018.
  • V miejsce na XIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym, Przeworsk 2018.
  • III miejsce na XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym, Przeworsk 2016.

Tomasz Grzebień
nauczyciel: Piotr Graboń

  • 21,66 pkt na 25 możliwych na Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, akompaniament: Iwona Madera, Kraków 2018.

Karol Malawski – klarnet
nauczyciel: Wiesław Brudek

  • 19,67 pkt na 25 możliwych na Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, akompaniament: Daniel Eibin, Jarosław 2018.

Paweł Drozd – akordeon
nauczyciel: Andrzej Smolik

  • II nagroda w internetowym konkursie International Music Competition organizowanym przez Serbię, Belgrad 2018.
  • I nagroda w duecie z Jakubem Kucią (PSM/SSM) na XIV Międzynarodowym Konkursie Art-Duo Festival, Wiedeń (Austria) 2017.
  • II nagroda solo na XIV Międzynarodowym Konkursie Art-Duo Festival, Wiedeń 2017.
  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Rzeszów 2017.
  • Nagroda i stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.
  • II nagroda w duecie z Jakubem Kucią (PSM/SSM) na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu Music Seasons, Gior (Węgry) 2017.
  • II miejsce na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu Music Seasons, Praga (Czechy) 2016.

Karolina Birek – fortepian
nauczyciel: Janusz Ostrowski

  • II nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Art-Duo Festival, Wiedeń 2017.

Paweł Kruczkiewicz  – organy
nauczyciel: Łukasz Kot

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Kraków 2017.

Jakub Pilip – saksofon
nauczyciel: Wiesław Brudek

  • Bardzo wysoka punktacja (24,5 pkt. na 25 możliwych) na Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, akompaniament: Daniel Eibin, Lublin 2016.

Michał Krajewski – akordeon
nauczyciel: Andrzej Smolik

  • Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Rzeszów 2015.
  • II nagroda na Międzynarodowego Konkursu Internetowego – Internet Music Competition, Belgrad (Serbia) 2015.
  • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2015”, Giżycko 2015.
  • III nagroda na Art-Duo Festival Music Seasion, Berlin (Niemcy) 2015.
  • II miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Poprad 2014”, Poprad (Słowacja) 2014.
  • III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Art-Duo, Kopenhaga (Dania) 2014.
  • III nagroda na XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2014”, Sanok 2014.
  • III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym pamięci Sergiusza Rachmaninowa dla pianistów i akordeonistów „Art-Duo Music Festival”, Madryt (Hiszpania) 2013.

Rafał Pałacki – akordeon
nauczyciel: Andrzej Smolik

  • I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Internetowym – Internet Music , Belgrad (Serbia) 2016.

Dawid Szmyd – akordeon
nauczyciel: Andrzej Smolik

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Rzeszów 2016.

Marek Fiejdasz – trąbka
nauczyciel: Piotr Graboń

  • Wyróżnienie na Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, akompaniament: Iwona Sereda, Rzeszów 2015.

Klaudia Kita – wokal
nauczyciel: Monika Brewczak

  • I nagroda na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu Music Seasons, Gior (Węgry) 2017.
  • II nagroda na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu Music Seasons, Praga (Czechy) 2016.
  • II nagroda na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu, Gyor nad Dunajem (Węgry) 2016.
  • Dyplom uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej, Rzeszów 2015.

Chóry, orkiestry szkolne i zespoły:

Kruczkiewicz Paweł (SSM) i Gurgacz Natalia (PSM)
nauczyciele: Barbara Garczyńska i Maciej Harna

  • III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Folklorystycznym – INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE W MUZYCE ARTYSTYCZNEJ. DZIAŁALNOŚĆ OSKARA KOLBERGA”, 2018

Zespół instrumentalny w składzie: Jankiewicz Jakub, Niemczyk Dominik (SSM), Rygiel Mateusz (PSM/SSM), Gurgacz NataliaCecuła MarcelinaKravec KaterynaSzuba SylwiaBaracz Filip.
nauczyciele: Barbara Garczyńska i Maciej Harna

  • Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Folklorystycznym – INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE W MUZYCE ARTYSTYCZNEJ. DZIAŁALNOŚĆ OSKARA KOLBERGA”, 2018

Creative Quintet (Rafał Pałacki z PSM/SSM II st. – akordeon, Natalia Dziok – fortepian, Dominika Witowicz z PSM/SSM II st. – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Karol Wiciński – kontrabas)
nauczyciel: Grażyna Dziok, Dorota Skibicka, Andrzej Smolik

  • I miejsce na XIX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych, Sanok 2016.
  • Grand Prix na Międzynarodowym Art-Duo Festiwalu, Gyor nad Dunajem (Węgry) 2016.
  • V miejsce (22,4 pkt na 25 możliwych) na 68 Coupe Mondiale – Mistrzostwa Świata Akordeonistów, Turku (Finlandia) 2015.
  • III nagroda na 40 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, Castelfidardo (Włochy) 2015.
  • Laureat nagrody w dziedzinie kultury przyznawanej przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, Rzeszów 2015.
  • I lokata na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia zdrowia i muzyki”, Solec-Zdrój 2015.
  • I nagroda i Grand Prix Festiwalu na Art-Duo Festival Music Seasion, Berlin (Niemcy) 2015.
  • I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st., Stalowa Wola 2015.

Przedmioty teoretyczne, kompozytorskie:

Paweł Kruczkiewicz 
nauczyciel: Tomasz Tarnawczyk, Agata Śliwka

  • III nagroda w VI Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym im. Franciszka Wesołowskiego. Do konkursu przygotowywał ucznia Tomasz Tarnawczyk, Łódź 2018
  • III nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Bliżej Warszawskiej Jesieni. Rówieśnicy festiwalu – wybrane sylwetki kompozytorów polskich”. Do konkursu przygotowywał ucznia Tomasz Tarnawczyk, Łódź 2017.
  • Wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na kompozycję akordeonową „Sanok 2017”za kompozycję Tańce słońca i księżyca na akordeon, skrzypce i wiolonczelę, Sanok 2017.
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „20 spojrzeń na Oliviera Messiaena”, Kraków 2017.
  • II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Aranżację Dzieł Feliksa Nowowiejskiego, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego – aranżacja utworu Rosa mistica na obój, klarnet, fagot, harfę i organy, Gdańsk 2017.
  • Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie z Zasad Muzyki dla uczniów szkół muzycznych II st., Łomża 2016.

Dominik Niemczyk
nauczyciel: Monika Śliwka, Agata Śliwka

  • Nagroda specjalna za najlepsze zastosowanie zasad muzyki w zadaniu twórczym w kategorii młodzieżowej w II Ogólnopolskim Konkursie z Zasad Muzyki „Od zasady do Praktyki muzycznej” w drużynie z Jakubem Jankiewiczem (PSM II st.), Nowy Targ 2017