MIĘDZYNARODOWA WIOSNA AKORDEONOWA „Sanok 2020”

Zapowiadana w kwietniu 2020 roku Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa „Sanok 2020” organizowana przez Sanockie Towarzystwo Muzyczne doszła do skutku pomimo pndemii. Oczywiście trzeba było wprowadzić trochę zmian w programie, ale kierownik artystyczny i pomysłodawca wszystkich edycji festiwalu – prof. ośw. Andrzej Smolik znakomicie poradził sobie ze wszystkim. W ramach tej imprezy odbywały się warsztaty akordeonowe, które prowadzili: Zbigniew Czuryło, Klaudiusz Baran, Bartosz Głowacki – wszystkie połączone z koncertami uczestników oraz koncerty muzyczne:

  • 01.08.2020r. Koncert Inauguracyjny w sali koncertowej sanockiej szkoły muzycznej. W koncercie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego – laureat nagrody Fryderyka 2020 za płytę z Czesławem Mozilem Czesław Śpiewa i Grajkowie Przyszłości.
  • 21.08.2020r. Koncert na Zamku w Krasiczynie. Wystąpili: koncert Rafała Pałackiego, Krajewski Trio, Creative Quintet i Kwartet Quartessence.
  • 01.10.2020r. Koncert Bartosza Głowackiego połączony z koncertem Młodej Sanockiej Filharmonii w Międzynarodowym Dniu Muzyki w sali koncertowej sanockiej szkoły muzycznej.
  • 23.10.2020r. Koncert Finałowy. Wystąpili: koncert Rafała Pałackiego, Krajewski Trio, Creative Quintet i Kwartet Quartessence w sali koncertowej sanockiej szkoły muzycznej.